O nás

Koncept MOSS BOSS ztělesňuje vizi a ideu jedné mladé slečny s kreativním duchem a citem pro detail.
Tou slečnou jsem já, Karolína a tímto vás zde vítám.

profile_karolina_mossboss

 

 

Jak jsem se k tvorbě mechových obrazů dostala? 

Začalo to tím nejobyčejnějším klišé - zamilovanou mladou dívkou. V začátcích tehdejšího vztahu jsem se snažila vymyslet jak designově a elegantně vyzdobit nové hnízdečko lásky, dozvěděla jsem se o existenci mechových obrazů. Chatovali jsme si a já si samozřejmě pomyslela, že to nemůže být těžké jeden takový mechový obraz vyrobit. Doslova jsem napsala: ,,Základ je jasný, najdeš v lese mech, koupíš rám, lepidlo a nějaký fixační sprej. A zbytek se musí nějak dotunit, to půjde! :D" Uznávám, že jsem si to představovala podstatně zjednodušeně, ale na to jsem měla teprve přijít až časem. Myšlenka se mě tehdy chytila, nepustila a časem mě to zcela pohltilo. 

   

Pamatuji si na svůj první pokus a začátky velmi dobře, není to zas tak dávno. Nastudovala jsem si něco málo o mechových obrazech a zjistila, že potřebuji skutečně stabilizovaný mech - no problem, zvládnu. Vzala jsem z domova plastovou bedýnku, starší kuchyňský nůž, své dva pejsky jakožto morální support a vydala se do lesa na "lov mechů". S pro mě velmi charakteristickým nadšením jsem pobíhala po lese, lezla na stromy, do potoka, obracela mechem porostlé kameny a řezala, často spíše pižlala, zelené mechové koberce. Zpětně uznávám, že pro kolemjdoucí jsem pravděpodobně nepůsobila příliš důvěryhodným dojmem se svým nadšeným úsměvem od ucha k uchu a nožem v ruce, čemuž odpovídaly i příležitostné reakce kolemjdoucích s absencí pozdravu. Byla jsem však zcela ve svém živlu. Strávila jsem v lese něco přes 4 hodiny, než jsem měla bedýnku plnou. Pochopitelně jsem vše nezapomněla zdokumentovat a vyfotit, protože to má generace přeci dělá - co nevyfotí, jako by se nikdy nestalo. Bylo 17. listopadu 2021 kolem poledne, období Covidových zákazů i restrikcí. A dá se říct, že tehdy to doopravdy začalo, nadšenou holkou s nožem v lese.

 

S uloveným mechem jsem se jala do realizace procesu stabilizace. Samozřejmě, že jsem otevřela Google a řekla si, že to nemůže být těžké, dokáží to jiní lidé, dokážu to přeci i já sama. Měla jsem pravdu jen částečnou, vlastně minimální. Proces stabilizace je složitý a vícevrstvý postup. U nás je hodně rozšířený pojem "stabilizovaný mech", ve skutečnosti je naprostá většina mechových obrazů vyrobena z tzv. "prezervovaného mechu", což je malinko jiný proces, byť ve výsledku to je nám všem známý stabilizovaný mech.

Long story short, po 2 týdnech koupelí a dalších 3 týdnech marné snahy usušit mým "spešl" roztokem nasáklé mechy jsem došla k závěru, že opravdu nutně nemusím a nebudu vymýšlet něco, co už někdo vymyslel a budu nadále rozvíjet spíše svého kreativního ducha, než technického. Jednalo se o první praktickou zkušenost, z čehož jsem si odnesla, že ne vše musím nutně zvládat sama a nejefektivnější bývá věci zbytečně nekomplikovat. Příběh mých začátků však autenticky popisuje mou osobnost i charakter, kdy se tvrdohlavě a s nadšením pustím do čehokoliv s vizí dosaženého výsledku, odmítám si připustit neúspěch a vkládám do toho celého svého člověka. V případě překážek hledám jiné cesty a přitom občas přibrzdím, abych zavnímala, co říká rozum, ale jen trošičku, ať zas stihnu vše, co mám ještě v plánu.
Po chvilce pátrání jsem vyhledala ověřeného evropského dodavatele s více jak 15letými zkušenostmi v oboru a vlastními stabilizačními patenty. Se zárukou kvality a lety praxe za zády jsem tedy uskutečnila svou první objednávku zhruba 20 krabic.
Tím začal můj příběh a příběh mé značky MOSS BOSS. 

 

 

 

Proč MOSS BOSS? 

Protože to je hravé, snadno zapamatovatelné a symbolizuje profesionalitu i kvalitu. A mimo jiné se to i pěkně rýmuje. :) 
MOSS v překladu z angličtiny znamená ,,mech" a BOSS zas představuje kromě ,,nadřízeného" i nejvýše povolaného a leadera. Vypovídá to o mém nastavení, jak ke svému konceptu přistupuji, s jasnou vizí dobře odvedené práce, hravosti i elegance v jednom. Značka MOSS BOSS tedy prezentuje osobnost, individualitu a poctivou ruční výrobu u nás v Čechách, mou výrobu. 

 

V současné době mám svou ověřenou síť dodavatelů nejen mechů a rostlin, ale i šikovné dámy rámařky a občasné pomocné ruce s tvorbou obrazů. Jsme připraveni pro své klienty tvořit a přinést tak kus přírody i relax k vám domů, v pěkném a stylovém kabátku, dle vašeho přání i vkusu.

 

Podívejte se na naši nabídku či si objednejte mechový obraz na zakázku ještě dnes. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat, víc než ráda s vámi prodiskutuji veškeré vaše dotazy i požadavky.

 

 

Přeji vám krásný a úspěšný den,

Karolína

 

logo_new_update_transparent1

Zpět do obchodu