Mechové obrazy & jejich výhody

1

Veškeré naše produkty - mechové obrazy, mechové dekorace či mechové stěny jsou vyráběny ze 100% přírodního stabilizovaného či prezervovaného mechu a ze 100% přírodních sušených či konzervovaných rostlin. 
Díky těmto konzervačním procesům vydrží Váš mechový obraz, mechové dekorace nebo mechové stěny až 10 let. Při nadstadardně vhodných podmínkách může vydržet i déle. 

Mechové obrazy vyrábíme z několika druhů mechu, které dovážíme z nejzelenějších zákoutí jižní Francie. Náš mech je velmi vysoké kvality, vyráběn s důrazem ne ekologii a sklizně respektující životní prostředí. Neustále se vzděláváme a snažíme zdokonalovat, můžeme se tak pyšnit kvalitou a snahou být maximálně eco-friendly výrobcem mechových obrazů, dekorací či mechových stěn.

2

Mechové obrazy a vůbec veškeré mechové produkty z našeho sortimentu jsou naprosto bezúdržbové. Nepotřebují vodu, tzn. není třeba a ani žádoucí je zalévat či jakkoliv rosit. Tyto produkty jsou vyrobeny z již zakonzervovaného mechu a zaléváním či rosením by mohlo v dlouhodobém horizontu dojít k jeho poškození. Mechové obrazy, stěny i dekorace nepotřebují žádné světlo, v rostlinách již neprobíhá proces fotosyntézy, rostliny již nerostou, a mohou být proto umístěny i v nejtemnějších chodbách či místnostech bez oken. A touto svou nulovou potřebou péče Vám dokáží ušetřit mnoho času, který živým rostlinám musíte věnovat.

Mechový obraz či další mechové produkty jsou tak ideálním řešením pro každého, kdo má rád rostliny, ale nechce se zdržovat jejich běžnou péčí, anebo pro kohokoliv, komu se tyto designové kousky jednoduše líbí. 

3 Celý náš sortiment mechových produktů se pyšní nálepkou ruční výroby. Každý kousek použitého mechu nám projde rukama a je následně zapracován do díla. Nejenže se jedná o 100% přírodní původ použitých rostlin, ale také o českou výrobu. Naše díla - mechové obrazy, dekorace či mechové stěny - vyrábíme zde v Čechách. Jedná se tak o autentická díla s "českou pečetí".
4

Nepříliš známou vlastností mechu je jeho schopnost absorbovat zvuk. Obecně platí, že měkké, poddajné či porézní materiály jsou skvělým akustickým izolátorem, oproti tvrdým a neprostupným materiálům. Mechové obrazy či mechové stěny jsou tak ideálním prvkem pro tlumení hluku či i kancelářského šumu
Mechy, především pak tzv. Sobí mech (Reindeer moss), má ideální vlastnosti pro pohlcování zvuku. Vysoce porézní struktura umožňuje výjimečnou schopnost pohlcování zvuku v širokém frekvenčním rozsahu. Materiál představuje alternativu k syntetickým možnostem a současně nabízí vynikající akustické absorpční vlastnosti. Mechový obraz či mechové stěny tak dokáží pohlcovat hluk dvakrát lépe než průmyslově vyráběné akustické stěny

Tento fakt podpořila mj. i studie provedená na Baskické univerzitě ve Španělsku, která testovala akustické vlastnosti modulárních zelených stěn. K tomu využili dvě různé dozvukové komory a zjistili, že ve srovnání s holými stěnami, měly zelené stěny ve výsledku tzv. vážený index redukce zvuku 15 dB a vážený koeficient zvukové pohltivosti 0,40‘. Tato studie prokázala, že mechové obrazy či mechové stěny (dle použitých druhů mechu) vykazují podobný nebo mnohem lepší koeficient akustické absorpce než jiné běžné stavební materiály.

5 Díky skutečnosti, že veškeré naše produkty vyrábíme ručně, je každý kousek unikátním a autentickým dílem. Design, vzory, tvary a celkově styl každého produktu je navržen naším designérem a následně ručně zhotoven v naší dílně. Chceme zachovat jedinečnost každého mechového obrazu, dekorace nebo mechové stěny, proto v našem sortimentu jen zřídka naleznete zcela identická díla, nebude-li však Vaším přání právě toto. 
6 Mechové obrazy, mechové dekorace či celé mechové stěny jsou pro svou samočistící schopnost považovány za hypoalergenní produkty. Neustálým prouděným vzduchu pro proces příjmu a výdeje vlhkosti ze svého okolí nedochází k zadržování prachových částic. Stabilizovaný mech neobsahuje žádné běžné alergeny, při zachování standardních podmínek.
7_1 Mech jako takový má výbornou vlastnost filtrace škodlivých látek ze vzduchu, funguje sám o sobě jako filtr a škodlivé látky ze svého okolí v sobě zadrží, aniž by je zpět vydal. Díky tomu dokáže zajistit kvalitnější podmínky vzduchu v místnosti.
8 Díky procesu stabilizace je mech konzervován a dále již neroste, proto poměrně rychle reaguje na vlhkost, jež se vyskytuje v jeho bezprostřední blízkosti. Klesne-li okolní vlhkost pod 40 %, stabilizovaný mech (dočasně) ztratí svou živost, úměrně suchému vzduchu se stane vysušeným a jeho barvy vyblednou. Nastane-li tato situace, není se čeho obávat, mechový obraz není nijak zničen - postačí udržet v místnosti, kde je umístěn, standardní množství vlhkosti (tj.  40 - 60 %). Po natažení běžného množství vlhka ze vzduchu se opět obnoví jeho objem, sytost barev a získá nazpět svůj živý vzhled. Proto se dá považovat i za takový orientační vlhkoměr, který napoví, je-li vzduch v místnosti příliš a až nezdravě suchý, či nikoliv.
9

Neustálý proces výměny vlhkosti vzduchu s okolním prostředím způsobuje pohyb vzduchu a tedy i nezpozorovatelné proudění vzduchu. Tato skutečnost napomáhá udržovat mech použitý pro mechový obraz, mechovou dekoraci či mechové stěny čistý a zabraňuje tak usazování částeček prachu na svém povrchu. Proto má stabilizovaný mech tuto schopnost samočištění. Toto však neplatí pro jiné použité materiály, touto vlastností vyniká pouze stabilizovaný mech. 

Toto však neplatí pro jiné materiály, než je stabilizovaný mech. Je-li také v okolí mechového produktu příliš suchý vzduch, proces výměny vlhkosti s okolním prostředím neprobíhá v dostatečné míře a může proto dočasně dojít i k usazení prachových částic. To se však děje v abnormálně suchém prostředí, např. v blízkosti krbových kamen aj. V běžných standardních podmínkách bude mechový výrobek disponovat touto schopností samočištění.

10

Dle výsledků studie INDOOR GENERATION trávíme v současné době v interiérech až 90 % svého času. Tuto skutečnost si uvědomuje jen velmi malé procento z nás. A přitom právě příroda má zásadní vliv na náš zdravý spánek, celkovou duševní pohodu, a také na naši fyzickou aktivituOvlivňují nás jak elementy symbolizující přírodu, tak přírodní barvy jako je především zelená. Zelená barva obecně přináší relaxační účinek, dokáže totiž ovlivňovat zklidňujícím dojmem tu část mozku, která kontroluje koordinaci a pohybové funkce. Uklidňuje i stimuluje přetíženou mysl a posiluje vyčerpané nervy. Mimo jiné ještě zlepšuje zrak i zvyšuje koncentraci.

Proto je důležité tento fakt neopomíjet a není-li v lidských silách trávit dostatečné množství času venku v přírodě, je žádoucí dopravit kus přírody dovnitř - ať již do našeho domova či pracovních prostor.

Náš mechový výrobek sice nevyřeší veškeré Vaše problémy, ale dokáží velmi pozitivně ovlivnit Vaši psychiku. Sečteno, podtrženo - mechový obraz, mechové dekorace či mechovou stěnu jednoduše musíte mít.

Zpět do obchodu